Funkcijos | Mokymai | Kainos | Klientai | Kontaktai |
Statytojai (užsakovai), statantys tiek valstybės biudžeto (viešieji finansai), tiek privačiomis lėšomis, turi naudoti elektroninį statybos darbų žurnalą. Jie privalo užtikrinti, kad, pildant šį žurnalą, būtų naudojamos elektroninės priemonės, kurios leidžia identifikuoti kiekvieną pildantį ir pasirašantį asmenį, užtikrina įrašų, duomenų ir dokumentų autentiškumą, atsekamumą, kaupimo, saugojimo patikimumą ir prieigą statybos proceso dalyviams bei statybos valstybinės priežiūros, kitų institucijų atstovams, turintiems teisę jame daryti ir peržiūrėti įrašus.
Kaip pasirinkti tokį žurnalą, kuris procesus ne tik darytų skaidresniais, spartesniais, bet ir būtų kuo paprastesnis naudotis, pasiūlytų geriausiai veikiančius funkcionalumus?
„StatybosZurnalas.lt — tai dokumentų ir procesų valdymo sistema, skirta el. statybos darbų žurnalo pildymui ir saugojimui pagal STR 1.06.01:2016 „Statybos darbai. Statinio statybos priežiūra“ reikalavimus, statybos dalyvių vertinimui ir jų įgytos kvalifikacijos patvirtinimui. Sistema leidžia standartizuotai, operatyviai, skaidriai ir saugiai kaupti įrašus apie vykdomus darbus; įgalina valdomą prieigą prie informacijos, susijusios su statybviete; užtikrina statybos proceso, dalyvių ir įrašų legitimumą“, – sako UAB „Cotenders“ direktorius Virginijus Kanaporis, kurio vadovaujama įmonė ir sukūrė šį elektroninį įrankį.
Užsakovui svarbu stebėti, ar statybos vyksta pagal grafiką, ar tikrai objekte naudojamos tos medžiagos, kurios yra projekte, ar panaudotas nurodytas kiekis. Tokie duomenys leidžia ne tik žinoti realią situaciją, bet ir įgalina sutaupyti lėšų, priimti būtinus sprendimus, jeigu, pvz., rangovai vėluoja ir pan. Kaip pastebi V.Kanaporis, įvaldę elektroninio statybos darbų žurnalo galimybes darbų vadovai sutaupo savo darbo laiko, kurį, užuot pildę popierinius žurnalus, gali skirti darbui statybvietėje.
Statybos darbų žurnaluose paprastai neįmanoma išvengti besikartojančių darbų – jie imlūs laiko, bet būtini. Elektroniniame įrankyje StatybosZurnalas.lt tokie darbai fiksuojami vienu mygtuko paspaudimu, kopijuojant, kai belieka patikslinti kiekį, pakeisti dieną, ašis ir oro sąlygas, kurių taip pat nereikia ieškoti – už žmogų tai padaro pats kompiuteris vienu pelės mygtuko paspaudimu.
„Aktuose fiksuojant, pvz., paslėptus darbus, laikančiąsias konstrukcijas, tereikia užpildyti 1–2 laukus: nurodome nuokrypius ir kokie kiti darbai leidžiami atlikti. Kadangi kita informacija jau suvesta, belieka ją tik pasirinkti, – aiškina V.Kanaporis. – Įrašai yra susiejami, tad reikiamą informaciją susirasti paprasta. Sistema pati primena apie neatliktus darbus, siųsdama pranešimus, leidžia atsisiųsti norimą informaciją: prisegtus failus ar reikiamas formas, atliktų darbų sankaupinį kiekių žiniaraštį periodais ir pan. Sistemoje galima ir komunikuoti proceso dalyviams.“
Įrašų tarpusavyje sąsaja ir platus filtrų pateikimas leidžia operatyviai rasti reikiamą informaciją.
Elektroniniame įrankyje StatybosZurnalas.lt yra realizuota statybos dalyvių vertinimo funkcija, kuri verčia tiek įmones, tiek darbų vadovus, projektuotojus, techninius prižiūrėtojus ir kt. pasitempti, siekiant kuo geresnio įvertinimo.
Įmonė „Cotenders“, pasiūliusi rinkai StatybosZurnalas.lt, jo naudotojams nuolat rengia mokymus, kurie vyksta ne tik „Cotenders“ viduje. Įmonė vyksta į šalies savivaldybes, pas klientus, apmoko kvalifikacijos kėlimo kursuose.
„Palaikome ryšį su mūsų StatybosZurnalas.lt naudotojais: nuo 2022 m. kiekvieną antradienį vyksta mokymai ir konsultacijos telefonu, nuotoliniuose susitikimuose padedame rasti būtinus sprendimus darbui su elektroniniu statybos darbų žurnalu. Mes nepaliekame savo klientų – esame pasirengę išgirsti jų poreikius, suteikti reikiamą pagalbą“, – sako „Cotenders“ vadovas.
Norint įsigyti elektroninį įrankį, reikia investuoti ne tik laiko apmokant įmonės darbuotojus, bet ir lėšų. Tačiau jas reikia teisingai įvertinti. Vieni iš klientų, įsigijusių elektroninį statybos darbų žurnalą, suskaičiavo, kad jis atsipirko jau pirmajame objekte, tad kituose objektuose jis tapo praktiškai nemokamu, bet efektyviu įrankiu.
SVARBU. Visi statybos dokumentai vienoje vietoje leidžia:
Dėl elektroninio statybos darbų žurnalo naudojimo, mokymų ar pildymo kviečiame kreiptis tiesiogiai