Cotenders

2024-06 / „Cotenders“ elektroninio žurnalo naujovė – statybos dalyvių reitingas

Glaudi partnerystė su StatybosZurnalas.lt klientais paskatino mus sukurti naują įrankį žurnale – statybos dalyvių (organizacijų ir specialistų) reitingavimo sistemą, kuri nuo šiol prieinama visiems „Cotenders“ žurnalo vartotojams.

Prisijungę prie StatybosZurnalas.lt, vartotojai gali vertinti bendrame projekte dirbusius statybų proceso dalyvius penkiabalėje sistemoje bei palikti savo atsiliepimus.

„Mūsų žurnalo vienijama statybos verslo bendruomenė sparčiai auga, todėl norėjome sukurti patikimą grįžtamojo ryšio sistemą, kuri ne tik leistų stiprinti statybos dalyvių reputaciją, bet ir padėtų pasirinkti patikimus partnerius. Tai padaryti tikrai nėra lengva – tokių įrankių mūsų rinkoje iki šiol nebuvo, nors poreikis yra didžiulis. Tikimės, kad mūsų sukurta statybos dalyvių reitingavimo sistema užpildys šią spragą ir taps svarbia pagalba statybos proceso dalyviams atsirenkant patikimus partnerius. Taip pat ši reitingavimo sistema padės įmonėms rasti geriausius specialistus, remiantis atsiliepimais tinkamai įvertinti jų kompetencijas bei darbo kultūrą. “, – teigia „Cotenders“ vadovas Virginijus Kanaporis.

StatybosZurnalas.lt platformoje, pasirinkus norimą statybos dalyvį pagal skirtingus kriterijus, galima pamatyti jų įvertinimą. Palikti savo atsiliepimus apie pasirinktą statybos proceso dalyvį gali visi žurnalo vartotojai. Atsiliepimą galima palikti anonimiškai, tačiau vertinti gali tik tie statybos procesų dalyviai, kurie su vertinama įmone ar specialistu yra dirbę bendrame projekte.

„Ne paslaptis, kad ne visi statybos procesų dalyviai savo veiklą vykdo tinkamai – pasitaiko ir tokių, kurie dirba atmestinai, iki galo neatlieka darbų, bankrutavę steigia vis naujas įmones ir t.t.. Šis reitingas parodo, ar įmonė rinkos dalyvių yra vertinama 2, ar 4,5 balo, ir tai padeda susidaryti tam tikrą nuomonę apie jos patikimumą“, – priduria „Cotenders“ vadovas.

Vertinami gali būti šie statybų proceso dalyviai: architektai, projektuotojai, generaliniai rangovai, subrangovai, užsakovai, techniniai prižiūrėtojai, atestuoti specialistai. Jų vertinimo kriterijai skiriasi priklausomai nuo veiklos specifikos. Pavyzdžiui, vienas iš architektų vertinimo kriterijų – „gebėjimas suprasti užsakovo lūkesčius”.

Tuo tarpu tarp kriterijų, skirtų generaliniams rangovams ir subrangovams įvertinti, yra „kokybiškas darbų atlikimas laiku”, tarp kriterijų užsakovams – „laiku atliekami mokėjimai už suteiktas paslaugas” ir t.t. Žinoma, vertinimo kriterijų yra ir daugiau: vertinama darbo kultūra, sutartinių įsipareigojimų laikymasis, paslaugų kokybės bei kainos santykis ir kt.

Vertinant statybos proceso dalyvius ne tik skiriami balai nuo 1 iki 5, bet ir rašomi atsiliepimai-komentarai, kurie padeda tiksliau įvardinti statybos proceso privalumus ar trūkumus. Skyrus žemus įvertinimus komentaras yra privalomas, taip užtikrinant vertinimo objektyvumą.


Dėl el. statybos darbų žurnalo naudojimo, mokymų ar pildymo kviečiame kreiptis tiesiogiai